Jak szybko i bezpiecznie usunąć tatuaż?


Jak szybko i bezpiecznie usunąć tatuaż?Wiele osób ma często problem, że w młodości robiło głupie rzeczy, które potem odbijały się za nimi czkawką, gdy byli już starsi. Takie rzeczy się ciągną dla wielu osób wręcz w nieskończoność. W epoce internetu takie głupoty są bardzo groźne, ze względu na portale społecznościowe i fakt, że wszystko można udokumentować przy użyciu telefonu, naciskają tylko jeden przycisk i od razu wrzucić chociażby na facebooka. Jest to dosyć uciążliwe ze względu na to, że wiele osób by nie chciało, żeby żadne z ich kompromitujących zdjęć znalazło się publicznie dostępne. Mimo wszystko w dzisiejszych czasach tego typu rzeczy są wręcz nie do ukrycia. Dlatego trzeba być bardzo uważnym i zwyczajnie wystrzegać się głupich rzeczy. Zwłaszcza gdy robi się je na imprezach u osób, które się średnio zna. Wtedy te osoby, z reguły mogą w celu poprawienia sobie humoru oraz poprawienia humoru swoim znajomym ośmieszyć taką osobę jeszcze bardziej.

Jednak sprawa ma się nieco gorzej, jeżeli do grona kompromitujących, albo niechcianych rzeczy dołączą tatuaże. Tatuaże mają to do siebie, że naprawdę ciężko się ich pozbyć. Ile razy ktoś z Was mógł słyszeć historię kogoś kto zrobił sobie tatuaż, którego później żałował? Myślę, że naprawdę sporo takich historii krąży w okół wielu osób. Historie, w których ktoś zrobił sobie tatuaż chociażby w postaci imienia swojej ukochanej, albo imienia swojego ukochanego to sprawa bardzo powszechna. Ewentualnie ktoś pod wpływem chociażby alkoholu zrobił sobie tatuaż, który później okazał się mało ciekawy, albo jak kto woli zwyczajnie szpetny. Dlatego w takiej sytuacji trzeba dokładnie przemyśleć, czy chce się takowy tatuaż przerobić, albo czy woli się go usunąć, ponieważ jest on na tyle specyficzny, że na nic konkretnego się go przerobić nie da, albo zwyczajnie nie ma się ochoty na posiadanie tatuażu.

Usuwanie tatuażu laserem Q-Switch

Laser Q-Switch ma to do siebie, że potrafi bezboleśnie, szybko oraz naprawdę bezpiecznie usunąć tatuaż. Takowy laser emituje światło, który niszczy barwnik i traktuje całą powierzchnie skóry jako coś przezroczystego i skupia się jedynie na pigmencie, który ulega rozbiciu na drobne fragmenty. Zaś później te fragmenty są wchłaniane przez komórki organizmu, tzw. makrofagi. Laser idealnie się spisuje w większości sytuacjach. W przypadku znaczącej części tatuaży laser spisuje się wręcz idealnie. Zazwyczaj takowy tatuaż zostaje zazwyczaj usunięty w całości. Jednak zdarzają się również przypadki, że gdy tatuaż znajduje się w warstwie postawnej skóry lub w bliźnie. Istotne w usuwaniu tatuażu jest bardzo doświadczenie osoby, która wykonuje zabieg. Ponadto ważne jest również urządzenie, które jest używane przez taką osobę, ponieważ w zależności od koloru tatuażu, używa się różnych urządzeń.

Jak wygląda sytuacja po zabiegu laserem Q-Switch?

Po wykonaniu zabiegu ana miejscu usuniętego barwnika pojawi się zaczerwienienie, ewentualnie mogą pojawić się małe strupki. Nie ma co sie obawiać ponieważ jest to normalny proces. Właśnie w ten sposób organizm radzi sobie z wyeliminowaniem barwnika, poprzez odpowiednio wchłonięcie go. Gdy wystąpią strupki w miejscu użycia lasera, to później miejsce może być lekko zaróżowione przez okres około 2 tygodni. Ponadto po zastosowaniu zabiegu zaleca się, żeby nie narażać skórę przez okres około 6 miesięcy na jakiekolwiek możliwe przebarwienia. Czyli powinno unikać się opalania np. w solarium i używania samoopalacza. Po około miesiącu po wykonaniu zabiegu, jeżeli efekt będzie nie do końca zadowalający może powtórzyć spokojnie zabieg, nie obawiając się o nic.